marijo.split
Kreirani odgovori na forumu
-
AutorPostovi
-
Poštovani,
moje pitanje se odnosi na darovnicu, točnije da li se , nakon završene ostavinske rasprave može pokrenuti nova, temeljem ugovora o darivanju?
Naime, sticajem okolnosti, darovnica nije pokazana prilikom ostavinske rasprave, jer je postojao interni , nigdje zaveden niti potpisan, dogovor među nasljednicima. Kako taj dogovor, naravno, nije ispoštovan, na tapetu dolazi darovnica.
Zanima me da li se naknadno može pokrenuti nova ostavinska rasprava, da se taj darovani dio izuzme iz ostavine, pri čemu se niti jedna strana ne bi oštetila za svoj idealni dio.
Postoji li mogućnost pokretanja parnice, tužbe ili kako se već to stučnom terminologijom zove?
Darovani dio, kao i podijeljena ostavina, nije uknjižen na nasljednike još uvijek, osim ako to ne ide automatizmom…
Unaprijed zahvaljujem!
Srdačan pozdrav!
-
AutorPostovi
Forum
Novo u Forumu
-
Ozljeda u igraonici
by
nia
Prije 1 tjedan, 4 dana -
Djelomična radna sposobnost
by
sunce123x
Prije 1 mjesec, 1 tjedan -
Situacija
by
tomy
Prije 1 mjesec, 3 tjedana -
Nadstrešnica iznad balkona
by
sokre
25. ožujka 2026.15:08 -
Ogluha na presudu
by
Tea
26. siječnja 2026.21:27



